• Spolu múdrejší 3

• Po úspešnom absolvovaní projektu Spolu múdrejší 2 sa naša škola zapája aj do programu Spolu múdrejší 3. Tento projekt podporuje školy, ktoré vytvárajú podmienky na zlepšenie vedomostí a zručností žiakov prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania a to v hodinách mimo vyučovania. Cieľom je vyrovnávať rozdiely vo vedomostiach, zručnostiach a spôsobilostiach žiakov, eliminovať riziko opakovania ročníkov, ako aj zmierniť negatívne dopady pandémie na vzdelávanie žiakov. Projekt sa bude realizovať v priebehu mesiacov január až jún 2022. Budú vytvorené skupiny 3-5 žiakov, kde budú žiaci jednej triedy príp. jedného ročníka. Doučovanie bude zamerané na hlavné vzdelávacie oblasti (slovenský jazyk, matematika, prvouka, prírodoveda, vlastiveda, anglický jazyk....). Do projektu sa môžu zapojiť všetci žiaci, ktorí majú záujem zlepšiť svoje vedomosti, upevniť prebrané učivo, alebo dobehnúť učivo zameškané z akéhokoľvek dôvodu. Harmonogram doučovania bude prispôsobený tak, aby prihláseného žiaka nepreťažoval. Prihlásený žiak absolvuje priemerne 2 vyučovacie hodiny doučovania týždenne.

Doučovať budú pani učiteľky našej školy a pedagogické asistentky učiteľov.