• Školský klub detí

ŠKD – I. oddelenie

Školský klub je  školským  zariadením  pre  výchovu  detí  v čase  mimo  vyučovania. Plní  nielen pedagogickú  úlohu ,  ktorá  je podmienená  vytváraním  podmienok pre  pozitívne  využívanie voľného  času  a rozvíjanie  záujmov  detí ,  ale  aj  sociálnu , ktorá  smeruje  k zdravému ,  telesnému  a duševnému  vývinu ,  k ich  ochrane  pred  negatívnymi  vplyvmi  vonkajšieho  prostredia .

Odpočinkové  a rekreačné  činnosti v ŠKD sú  zamerané  na  odstránenie  únavy ktorú ovplyvňujú  jednak  školské  povinnosti ,  ale  aj  celkový  biorytmus  organizmu  detí.

Z obsahových  oblastí  možno  spomenúť  záujmové  činnosti  ,  ktorých  úlohou  je  podporovať  existujúce  záujmy  detí  ale  aj  ich  usmerňovanie  a rozvíjanie  ,  či    je  to  stránka  estetická  ,  telesná ,  ekologická ,  pracovne – technická , rozumová.

Svoje  pohybové a tanečné  schopnosti  deti  rozvíjajú  nielen  pri  nácvikoch  tancov  ,  ale  aj  pri   príprave  kultúrnych  programov  k významným udalostiam  či      to  Vianoce alebo  Deň  matiek .

K rozvoju  kreativizácie  napomáhajú aj  výtvarné práce ,  ktoré  prispievajú  k estetickej  úprave prostredia v ŠKD.

Rozvíjanie  kognitívnych  funkcií  a čitateľských   aktivít - návykov napomáha  pravidelná  návšteva  miestnej  knižnice :

Úlohou výchovno –  vzdelávacej  práce  je  naučiť  deti  k zmysluplnému  využívaniu voľného  času  ako „ času  pre  seba “ .

Veľkú  dôležitosť  venuje  vytvoreniu  priaznivej  atmosféry  pre  slobodný  a zdravý  rozvoj  detí  v ktorom  nesmú  chýbať  pekné  medziľudské  vzťahy  ,  kooperácia ,  akceptácia , empatia a kongruencia .

Vychovávateľka Mgr. Gabriela Fabiánová  pod  vedením  ktorej  deti  v ŠKD  pracujú.