16. október - Svetový deň výživy a 21. október - Deň jablka sme si na našej škole pripomenuli i tento rok. Triedni učitelia diskutovali so žiakmi o zdravej výžive, predstavili im potravinovú pyramídu, ktorá pomáha dodržať vhodné zloženie a množstvo potravín v našom jedálnom lístku, vyrábali kreatívne taniere plné vitamínov..... Aktivít bolo dosť. Nakoniec si zdravo zamaškrtili na ovocí a zelenine, ovsených koláčikoch i rôznych jablkových dobrotách. Niektorí si upevnili „zdravé poznatky“ vedomostnými úlohami. Veríme, že zásady zdravej výživy si každý z nás odnesie aj domov.
Mgr. Blanka Sallaiová