• Aktualizácia školského semaforu

Vážení rodičia, od 25.02.2022 je v platnosti aktualizovaný "Školský semafor". Celé znenie si môžete stiahnúť pod textom.

Hlavnou zmenou je: - ak sa v škole vyskytne žiak pozitívny na ochorenie COVID-19, žiaci, ktorí s ním boli v úzkom kontakte, nejdú do karantény, pokiaľ neprejavujú klinické príznaky ochorenia COVID-19. Títo žiaci musia mať 10 dní prekryté horné dýchacie cesty rúškom, avšak dôrazne odporúčame  respirátor FFP2.

V prípade pozitívneho výsledku Ag samotestovania, PCR testovania,  žiak zostáva doma v individuálnej izolácii a rodič kontaktuje detského lekára, ktorý mu stanoví ďalší postup; zároveň oznámi škole, že žiak mal pozitívny výsledok testu.

Individuálna izolácia je obmedzenie pohybu osoby, ktorá bola pozitívne testovaná na ochorenie COVID-19. Individuálna izolácia sa vzťahuje iba na žiakov.

Naďalej platí, že po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane víkendov a sviatkov) rodič predkladá Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti (príloha pod textom).

Skolsky_semafor_25.02.2022.pdf

vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_25.02.2022.docx​​​​​​​

Vážení rodičia, milí žiaci.

Jarné prázdniny sa uskutočnia v termíne od 21.2.2022 do 27.2.2022. Nástup do školy je 28.2.2022 (pondelok)

Upozorňujeme vás, že žiak pred nástupom do školy musí predložiť "vyhlásenie o bezpríznakovosti" (príloha pod textom). Vyhlásenie môžete predložiť aj prostredníctvom aplikácie EduPage. Zároveň odporúčame rodičom, aby pred nástupom do školy vykonali domáci Ag samotest svojim deťom.

Želáme vám príjemný oddych a načerpanie nových síl.

vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_-_4.2.2022.docx

• Karanténa žiakov 7.A a 8.A triedy

na základe nahlásenia pozitivity žiaka v 7.A na ochorenie COVID-19 sa prerušuje vyučovanie v 7.A a 8.A triede. Od 14.02.2022 prechádzajú tieto triedy do dištančnej formy vyučovnia.

Doba karantény žiakov, ktorí prišli do úzkeho kontaktu s pozitívnou osobou na COVID - 19 je 5 kalendárnych dní t.j. od 12.02.2022 do 16.02.2022 (vrátane). Po ukončení karantény tieto osoby musia mať 5 dní prekryté horné dýchacie cesty rúškom alebo respirátorom FFP2.

Posledný deň kontaktu s pozitívnou osobou bol piatok 11.02.2022.

Žiaci, ktorí sa stravujú v školskej jedálni sú od dnešného dňa 14.02.2022 odhlásení z odberu stravy po dobu trvania karantény, teda do 16.02.2022 (vrátane). V prípade pretrvávania príznakov ochorenia po tomto termíne, rodičia odhlásujú žiakov z odberu stravy individuálne.

• Karanténa v materskej škole

Vážení rodičia.

Z dôvodu oznámenia pozitívneho prípadu na ochorenie COVID-19 budú triedy materskej školy MŠA, MŠB na Hlavnej ulici (obecný úrad) v karanténe. Doba karantény je od 4.2.2022 (piatok) do 7.2.2022 (pondelok). Nástup detí je 8.2.2022 (utorok). V prípade akýchkoľvek zmien vás budeme informovať. Ďakujeme za porozumenie.