Vážení rodičia, milí žiaci.

Dňa 29.11 a 30.11.2023 bude z technický príčin prerušené vyučovanie pre všetkých žiakov školy (ZŠ, MŠ). Riaditeľ školy udeľuje žiakom riaditeľské voľno. Žiaci budú automaticky odhlásení zo školského stravovania.

• Šarkaniáda aj v našej škole

V týždni od 06.11. 2023 – 10.11.2023 sa žiaci ZŠ s MŠ Svinia – prvý stupeň, zapojili do aktivity s názvom Šarkaniáda aj v našej škole.

Žiaci, pod vedením svojich pani učiteliek sa snažili vyrobiť čo najkrajších  kamarátov – šarkanov, pričom na zhotovenie využili rôzny materiál, či techniku. Počas samotnej práce prevládala v triedach príjemná atmosféra, čo bolo našim cieľom. Šarkanov sme s niektorými vyskúšali aj za priaznivého počasia vonku v prírode. Žiaci pri tom zažili radosť a úspech. Najväčšiu radosť prezentujú usmievavé tváre v priloženej fotodokumentácii.

• Školská exkurzia Osvienčim – Wielička – Krakow

V dňoch 2.11.-3.11.2023 sa žiaci 8. a 9. ročníka ZŠ s MŠ Svinia zúčastnili exkurzie do Osvienčimu, soľnej bane Wielička a historického centra Krakowa. V priebehu dvoch dní mali nabitý program a mali možnosť vidieť priestory najväčšieho koncentračného tábora s príbehmi nespočetného množstva obetí tohto miesta. Následne si vylepšili náladu aj chuť návštevou soľnej bane Wielička, kde aktívne ochutnávali steny bane, ako dôkaz, že je to naozaj kamenná soľ. Druhý deň vyplnila prehliadka kráľovského poľského hradu Wawel a historického centra Krakowa ukončená na hlavnom námestí v centre mesta. Tu mali žiaci možnosť nakúpiť si aj nejaké suveníry a vdýchnuť trochu atmosféru tohto krásneho historického poľského veľkomesta. Všetkým účastníkom ďakujeme za bezproblémový priebeh exkurzie a veríme, že v nich zanechala množstvo zážitkov.