• Európsky deň jazykov 2023

V poslednom septembrovom týždni sa v našej škole uskutočnili rôzne aktivity, ktorými sme si pripomínali Európsky deň jazykov (26.9.). Na hodinách anglického, nemeckého či ruského jazyka žiaci počúvali ukážky rôznych jazykov a snažili sa uhádnuť, o aký jazyk ide. Tiež sa naučili pozdravy v iných jazykoch, okrem tých, ktoré sa bežne učíme, či prezentovali svoje poznatky  o vybraných krajinách. Obľúbenou formou získavania nových poznatkov boli kvízy, ktoré žiaci vytvárali sami či s pomocou učiteliek jazykov. O kráse rómskeho jazyka nám v živom vysielaní porozprávala speváčka Gitana, ktorá pochádza z Prešova. Šiestaci prečítali krátku bájku v anglickom jazyku druhákom i štvrtákom a venovali im záložku do knihy. Jazyková rozmanitosť je prvkom bohatého kultúrneho dedičstva nášho kontinentu a sme presvedčení, že poznanie iného jazyka môže viesť k väčšiemu interkultúrnemu porozumeniu.